Sakıp Sabancı – Kutluğ Ataman Sergisi
(No Ratings Yet)
Loading...

Sakıp Sabancı – Kutluğ Ataman Sergisi

Sakıp Sabancı adına tasarlanan çağdaş sanat eseri Sakıp Sabancı Müzesi’nde!

Sakıp Sabancı’nın aramızdan ayrılışının 10.Yıldönümü vesilesiyle Sakıp Sabancı Ailesinin Kutluğ Ataman’a sipariş verdiği 29 eser 29 Nisan 2014 tarihinde ziyarete açıldı.Sakıp Sabancı’nın yenilikçi,paylaşımcı,sıcak kişiliğini anlatan eser Sakıp Sabancı’nın her konuya “Önce İnsan” felsefesiyle yaklaşmasını insanlara olan sevgisini ve saygısını yansıtıyor.Eser keskin zekası ince espirileriyle ve candan tavırlarıyla halkla özdeşleşen Sakıp Sabancı’nın yaşamı boyunca insanlara ve hayata açtığı pencereleri görünür kılıyor.

Ziyaret Tarihleri:29 Nisan-10 Ağustos 2014
Yer:Sakıp Sabancı Müzesi SSM

Sakıp Sabancı – Kutluğ Ataman Sergisi · Etkinlik Yorumları

Benzer Etkinlikler

Yerebatan Sarnıcı afiş

Yerebatan Sarnıcı

Romalılar Döneminde İlius Bazilikası’nın olduğu yere yapıldığı için yabancı kaynaklar Bazilika Sarnıcı diyorlar. 532 yılında Bizans İmparatoru l.Jüstinyen tarafından saray’a su sağlamak için yaptırılmış. 80 Milyon metreküp su kapatesine sahip olan sarnıca suyu 25 km uzaklıktaki Belgrat Ormanı’ndan Kemerler ve Tüneller aracılığıyla getirilmiş. Yerebatan Sarnıcı 12 mt Yüksekliğinde 336 Sütun’dan oluşmakta 1500 yıllık bu eser […]

Özgürlük ve Direniş Hafıza Sergisi afiş

Özgürlük ve Direniş Hafıza Sergisi

Özgürlük ve Direniş Hafıza Sergisi 7-16 Temmuz tarihleri arasında Güngören 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda ziyaret edilebilir.

Zeytinburnu Belediyesi Boğaz Gezileri Başlıyor! afiş

Zeytinburnu Belediyesi Boğaz Gezileri Başlıyor!

Zeytinburnu Belediyesi’nin düzenlediği rehberli, ikramlı çok havalı Boğaz Gezileri Başlıyor! Zeytinburnu Belediyesi’nin yeniden başlattığı gezi uygulaması ile ilçede yaşayan tüm vatandaşlar “Boğaz Gezisine” ücretsiz katılabilecekler. 14 Mayıs 2022 Saat: 15.00 Başvuru İçin: www.zeytinburnu.istanbul adresinden veya 444 1984 Çözüm Merkezini arayarak başvuru yapabilirsiniz.

Geleceğin Ressamları Sergisi afiş

Geleceğin Ressamları Sergisi

Geleceğin Ressamları Sergisi 9-17 Mayıs 2022 tarihlerinde Hizmet Binasında sergilenecek.

Dünyayı Döndüren Motor Fotoğraf Sergisi afiş

Dünyayı Döndüren Motor Fotoğraf Sergisi

Anıl Zengin, Kişisel Fotoğraf Sergisi 25-30 Nisan 2022 tarihlerinde Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşuyor.