En Güzel 99 İsim 99 Yazı Esmaül Hüsna Sergisi
(No Ratings Yet)
Loading...

En Güzel 99 İsim 99 Yazı Esmaül Hüsna Sergisi

Hüsn-i Hat Sanatı İle “En Güzel 99 İsim 99 Yazı Esmaül Hüsna Sergisi”
21 Şubat – 14 Mart 2015 Tarihleri Arasında Beyoğlu Sanat Galerisinde!

Beyoğlu Belediyesi , 21 Şubat-14 Mart 2015 tarihleri arasında, küratörlüğünü Ebubekir Mete’nin yaptığı ‘En Güzel 99 İsim En güzel 99 Yazı’ hat sergisine ev sahipliği yapıyor. Türk-İslam Eserleri Sanat Galerisi, Kumbaracı 4’ün hazırladığı ve bir yıl sürecek yolculuğun başlangıç noktası Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi oldu.
Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız dâhil olmak üzere bir çok devlet adamının koleksiyonlarında eserleri bulunan hattat Mustafa Cemil Efe, Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığı döneminde ABD Başkanı Barack Obama’ya hediye ettiği hat tablosunun sanatçısı olarak tanınıyor. Mustafa Cemil Efe’nin eserlerinden oluşan sergi’’ En güzel 99 isim en güzel 99 yazı’’ sergisi 7 şehir ve 7 ülkede binlerce sanatseverle buluşacak. Sadece bir sanatçının kaleminden çıkan Allah’ın (C.C) 99 ismi ile toplam 100 eser den oluşan sergi ilk olarak Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisinde 21 Şubat-14 Mart 2015 tarihleri arasında sanatseverler ile buluşacak.

En Güzel 99 İsim 99 Yazı Esmaül Hüsna Sergisi · Etkinlik Yorumları

Benzer Etkinlikler

Yerebatan Sarnıcı afiş

Yerebatan Sarnıcı

Romalılar Döneminde İlius Bazilikası’nın olduğu yere yapıldığı için yabancı kaynaklar Bazilika Sarnıcı diyorlar. 532 yılında Bizans İmparatoru l.Jüstinyen tarafından saray’a su sağlamak için yaptırılmış. 80 Milyon metreküp su kapatesine sahip olan sarnıca suyu 25 km uzaklıktaki Belgrat Ormanı’ndan Kemerler ve Tüneller aracılığıyla getirilmiş. Yerebatan Sarnıcı 12 mt Yüksekliğinde 336 Sütun’dan oluşmakta 1500 yıllık bu eser […]

Özgürlük ve Direniş Hafıza Sergisi afiş

Özgürlük ve Direniş Hafıza Sergisi

Özgürlük ve Direniş Hafıza Sergisi 7-16 Temmuz tarihleri arasında Güngören 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda ziyaret edilebilir.

Zeytinburnu Belediyesi Boğaz Gezileri Başlıyor! afiş

Zeytinburnu Belediyesi Boğaz Gezileri Başlıyor!

Zeytinburnu Belediyesi’nin düzenlediği rehberli, ikramlı çok havalı Boğaz Gezileri Başlıyor! Zeytinburnu Belediyesi’nin yeniden başlattığı gezi uygulaması ile ilçede yaşayan tüm vatandaşlar “Boğaz Gezisine” ücretsiz katılabilecekler. 14 Mayıs 2022 Saat: 15.00 Başvuru İçin: www.zeytinburnu.istanbul adresinden veya 444 1984 Çözüm Merkezini arayarak başvuru yapabilirsiniz.

Geleceğin Ressamları Sergisi afiş

Geleceğin Ressamları Sergisi

Geleceğin Ressamları Sergisi 9-17 Mayıs 2022 tarihlerinde Hizmet Binasında sergilenecek.

Dünyayı Döndüren Motor Fotoğraf Sergisi afiş

Dünyayı Döndüren Motor Fotoğraf Sergisi

Anıl Zengin, Kişisel Fotoğraf Sergisi 25-30 Nisan 2022 tarihlerinde Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşuyor.