Dokuz ‘Kolektif Heykel Sergisi’
(No Ratings Yet)
Loading...

Dokuz ‘Kolektif Heykel Sergisi’

Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi, 18-29 Aralık 2012 tarihleri arasında Dokuz ‘ Kolektif Heykel ‘ sergisine ev sahipliği yapıyor!
Grup “9” yolları Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde kesişen, üslupları bir birinden oldukça farklı 9 heykel sanatçısının oluşturduğu yeni bir oluşumdur. Nesnel bir bakış açısıyla söylemek gerekirse çağdaş sanatta karşımıza sıkça çıkan, bir küratörün oluşturduğu belli bir konsepte uygun çalışmalar oluşturmak yerine her sanatçının özgür çalışmalarını ortaya koyduğu bu sergi bir bakıma bu kapalı tavrıyla sanata, sanatın kendi öğesini sunmayı hedeflemektedir. Bu öğe izleyiciye kavramlarla değil de sanatçının kendi dünyası ile iletişime geçme fırsatı olarak nitelendirilebilir. Dolayısıyla bu serginin bir teması olmaması, herhangi bir bağlama oturtulmaması, yapıtları kendi saf anlamlarına yakınlaştırmaya yönelik bir tavrı içerir. Böylesi bir tavır ilk bakışta basite kaçıldığını düşündürebilir, oysa aşkınlık/seçkinlik karşıtı bir söylemde, yapıtların başka metinler aracılığıyla değil , izleyiciyle doğrudan etkileşime geçme isteğinin bir sonucudur. Bir başka deyişle izleyiciyi yapıtlarla yaratıcı bir biçimde etkileşime sokarak kendi hayatları ve belki hayal dünyaları ile ilişkilendirip, kendi serüvenlerini yaşayarak anlamlandırmalarını sağlamak belki de bu şekilde mümkün olabilir.

Sergide Grup 9 sanatçıları Rüya İdil Akdur, Ömer Emre Yavuz, Yıldırım Alp Alanbay, Uğur Savaş, Burak Lüleci, Bade Bilgen, Baran Bektaş, Tuğba Özbagkıran, Mahmut Aydın’ın yapıtları yer almaktadır.
Gizem aydınlandığı zaman, büyüsü buharlaşıp yok olur, eğer sanatın büyülü tarafını siz de özlediyseniz bu sergiyi Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisinde 18 -29 Aralık 2012 tarihleri arasında gezebilirsiniz.

Açılış: 18 Aralık 2012 Salı Saat:18.00
Yer: Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi
İstiklal Cad. No:217 Beyoğlu/İstanbul

Dokuz ‘Kolektif Heykel Sergisi’ · Etkinlik Yorumları

Benzer Etkinlikler

Zeytinburnu Belediyesi Boğaz Gezileri Başlıyor! afiş

Zeytinburnu Belediyesi Boğaz Gezileri Başlıyor!

Zeytinburnu Belediyesi’nin düzenlediği rehberli, ikramlı çok havalı Boğaz Gezileri Başlıyor! Zeytinburnu Belediyesi’nin yeniden başlattığı gezi uygulaması ile ilçede yaşayan tüm vatandaşlar “Boğaz Gezisine” ücretsiz katılabilecekler. 14 Mayıs 2022 Saat: 15.00 Başvuru İçin: www.zeytinburnu.istanbul adresinden veya 444 1984 Çözüm Merkezini arayarak başvuru yapabilirsiniz.

Geleceğin Ressamları Sergisi afiş

Geleceğin Ressamları Sergisi

Geleceğin Ressamları Sergisi 9-17 Mayıs 2022 tarihlerinde Hizmet Binasında sergilenecek.

Dünyayı Döndüren Motor Fotoğraf Sergisi afiş

Dünyayı Döndüren Motor Fotoğraf Sergisi

Anıl Zengin, Kişisel Fotoğraf Sergisi 25-30 Nisan 2022 tarihlerinde Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali Başlıyor! afiş

İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali Başlıyor!

6. Çocuk ve Gençlik Bienali, çocuklarımızı ve sanatseverleri bekliyor. “Buluşma Noktası” temasıyla gerçekleşecek bienale MKM Beşiktaş Çağdaş’ta ve İskele Meydanı’nda ev sahipliği yapacak. Tarih: 20 Nisan – 22 Mayıs 2022

Tarihi Camii ve Türbelere Ziyaret afiş

Tarihi Camii ve Türbelere Ziyaret

Fatih Belediyesi, Ramazanın ruhunu kutsal mekanlarda yaşatıyor. Gezi Programı Aziz Mahmut Hüdayi Hazretleri Türbesi Hırka-i Şerif Camii Unkapanı Mehmet Emin Tokadi Hazretleri Türbesi Eyüp Sultan Hazretleri Türbesi Online Kayıt İçin: www.fatih.bel.tr