Beyoğlu Haritaları Sergisi
(No Ratings Yet)
Loading...

Beyoğlu Haritaları Sergisi

Beyoğlu Haritaları Sergisi 4-15 Aralık 2012
Beyoğlu Belediyesi, 155. Yıl Etkinlikleri kapsamında, Beyoğlu Belleği ve Beyoğlu Belediyesi Harita & Numarataj biriminin düzenlediği, Beyoğlu Haritaları Sergisi’ni Sanatseverlerle buluşturuyor!
Her harita amacı, dili ve yapanın yorumuyla farklı bir anlatım biçimine sahiptir. Kimi geneli anlatır kimi ayrıntılara daha fazla odaklanır, kiminde kuşbakışı bakmanın keyfini yaşarsınız, kiminde sokakların içine kaybolmayı… Bir bölgeyi haritadan okumak, o bölgeyi tüm örgütlenmesiyle, bağlantılarıyla görmenin yanında şehrin içindeki konumuna da bir bakış getiriyor. Her bir harita tarihsel bir anlatım sunduğu kadar değişen alanlar, sınırlar, değişen yer adlarıyla farklı bir yolculuğa sürüklüyor.
Eski tarihlerden beri bir yerleşim alanı olan Beyoğlu’nun sınırları Kasımpaşa, Hasköy gibi bölgeleri içine alarak geniş bir alana yayılıyor. Bu dönemsel ve bölgesel çeşitliliği anlatan haritalarla Beyoğlu’ndaki değişimi görmek mümkün olacak. Farklı arşivlerden toplanan haritalar Beyoğlu’nu, binlerce yıllık tarihi gelişimini ve tarihe sadık kalan modernleşme sürecini coğrafi ve tarihi olarak yansıtmayı amaçlıyor.
Sergi, 4 – 15 Aralık 2012 tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilinir.
Açılış: 4 Aralık 2012 Salı Saat:16.00
Yer: Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi
İstiklal Cad. No:217 Beyoğlu/İstanbul

Beyoğlu Haritaları Sergisi · Etkinlik Yorumları

Benzer Etkinlikler

Zeytinburnu Belediyesi Boğaz Gezileri Başlıyor! afiş

Zeytinburnu Belediyesi Boğaz Gezileri Başlıyor!

Zeytinburnu Belediyesi’nin düzenlediği rehberli, ikramlı çok havalı Boğaz Gezileri Başlıyor! Zeytinburnu Belediyesi’nin yeniden başlattığı gezi uygulaması ile ilçede yaşayan tüm vatandaşlar “Boğaz Gezisine” ücretsiz katılabilecekler. 14 Mayıs 2022 Saat: 15.00 Başvuru İçin: www.zeytinburnu.istanbul adresinden veya 444 1984 Çözüm Merkezini arayarak başvuru yapabilirsiniz.

Geleceğin Ressamları Sergisi afiş

Geleceğin Ressamları Sergisi

Geleceğin Ressamları Sergisi 9-17 Mayıs 2022 tarihlerinde Hizmet Binasında sergilenecek.

Dünyayı Döndüren Motor Fotoğraf Sergisi afiş

Dünyayı Döndüren Motor Fotoğraf Sergisi

Anıl Zengin, Kişisel Fotoğraf Sergisi 25-30 Nisan 2022 tarihlerinde Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali Başlıyor! afiş

İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali Başlıyor!

6. Çocuk ve Gençlik Bienali, çocuklarımızı ve sanatseverleri bekliyor. “Buluşma Noktası” temasıyla gerçekleşecek bienale MKM Beşiktaş Çağdaş’ta ve İskele Meydanı’nda ev sahipliği yapacak. Tarih: 20 Nisan – 22 Mayıs 2022

Tarihi Camii ve Türbelere Ziyaret afiş

Tarihi Camii ve Türbelere Ziyaret

Fatih Belediyesi, Ramazanın ruhunu kutsal mekanlarda yaşatıyor. Gezi Programı Aziz Mahmut Hüdayi Hazretleri Türbesi Hırka-i Şerif Camii Unkapanı Mehmet Emin Tokadi Hazretleri Türbesi Eyüp Sultan Hazretleri Türbesi Online Kayıt İçin: www.fatih.bel.tr