WhoMadeWho Konseri
(No Ratings Yet)
Loading...

WhoMadeWho Konseri

WhoMadeWho Konseri
İsmiyle akıllarda soru işareti yaratan grup, yaptıkları müzikle akıllardaki tüm şüpheleri gideriyor!
2003 yılında kurulan grup; İskandinav Rock müziği alt yapısından gelme, kafa sesi tekniği kullanma biçimi ile dikkatleri çeken aynı zamanda grubun Basisti olan Thomas Hoffding, Avantgarde Jazz müziği sahnelerinden gelme söz yazarı, şarkıcı, gitarist Jeppe Kjellberg ve kayıt konusunda ustalaşmış grubun davulcusu olan Thomas Barford’dan oluşmaktadır.
2005’de Alman Plak Şirketi Gomma Records’dan çıkan ilk albüm, grubu geniş bir hayran kitlesiyle buluşturmuştur.
Canlı performanslarıyla da unutulmaz hale gelmiş grup, çağdaşları Daft Punk, Soulwax, Hot Chip, LCD Soundsystems gibi önemli isimlerle çalışmaları sonucunda da kışkırtıcı bir deneyim elde etmişlerdir.
İşte zaman geldi! Avrupa ve Avustralya turneleri boyunca 3. ve 4. Albümleri üzerine de çalışmaya başlayan grup organik, elektronik pop sound’unu tüm karanlık yüzüyle müziğe işlemişlerdir.
60’ların psychedelic müziğini, 70’lerin Stoner Rock türünü, 80’lerin Mutant Diskosunu ve 90’ların elektronik müziğini soundlarına ustaca yedirmişlerdir.
Ülkemizde de sevilen bir grup olan WHOMADEWHO, yaz aylarında yerli elektronik festivallerde boy göstermektedir.

Etkinlik Tarihi:18 Ocak 2013 Saat:22:00

http://www.whomadewho.dk/
https://twitter.com/whomadewho
https://www.facebook.com/whomadewho

istanbulbronx.com
facebook.com/bronxpisahne
twitter.com/istanbul_bronx

WhoMadeWho Konseri · Etkinlik Yorumları

Benzer Etkinlikler

Malatya Kayısı Festivali afiş

Malatya Kayısı Festivali

Malatya Kayısı Festivali 30 Haziran -3 Temmuz tarihleri arasında Aliya İzzetbegoviç Parkı’nda gerçekleşecek.

Sertab Erener Konseri afiş

Sertab Erener Konseri

Türk müziğinin yıldız sanatçısı Sertab Erener, DenizBank Açıkhava Etkinlikleri kapsamında son albümü “Ben Yaşarım” ve geçmişten günümüze gelen sevilen şarkılarını seslendirecek. Tarih: 27 Temmuz 2022 Saat: 21.00 Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu Biletinizi sitemizden satın alabilirsiniz.

Louis Tomlinson Konseri afiş

Louis Tomlinson Konseri

Ülkemizde büyük bir hayran kitlesine sahip İngiliz-İrlandalı müzik grubu One Direction’ın üyesi Louis Tomlinson, unutulmayacak bir konser ile 30 Haziran’da KüçükÇiftlik Park’ta! Tarih: 30 Haziran 2022 Saat: 18.00 Yer: KüçükÇiftlik Park Biletinizi passo.com ve KüçükÇiftlik Park gişesinden satın alabilirsiniz.

Kenan Doğulu Konseri afiş

Kenan Doğulu Konseri

Türk pop müzik tarihinin en yenilikçi ve üretken isimlerinden Kenan Doğulu, 17 Ağustos Çarşamba akşamı sevenleriyle buluşmak için Harbiye sahnesine geliyor! Tarih: 17 Ağustos 2022 Saat: 21.00 Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu Biletinizi sitemizden satın alabilirsiniz.

Drill Down afiş

Drill Down

Gençliğin yeni rap festivali “Drill Down” 14 Ağustos’ta KüçükÇiftlik Park’ta! Rap Festivali’nde Central Cee , Cakal & Reçkol, Iamddb ve Lil Zey sahne alacak. Tarih: 14 Ağustos 2022 Saat: 17.00 Yer: KüçükÇiftlik Park Biletinizi passo.com ve KüçükÇiftlik Park gişesinden satın alabilirsiniz.