Terranova
(No Ratings Yet)
Loading...

Terranova

OLMECA ELECTRONIC SESSIONS kapsamında TERRANOVA İstanbul Bronx’ta !

Terranova Fetisch & ME ikilisinin Paris ve Berlin arasında şekillenen Elektro Dans ritm ve ezgilerinden beslenen Avrupa’nın köklü gruplarından biri olan Dj – Prodüktör özel bir DJ setup ‘ı ile Olmeca Electronic Sessions Projesi kapsamında Bronx sahnesinde.
90’ların ortasında Berlin’e yapılan geri dönüşle birlikte “Fetisch” Projeye alternatif vokalleri, punk, house, elektronik gibi müzikal elementleri de dahil ederek, Terranova’nın bugün ki formuna kavuşmasını sağlamıştır.
Terranova’nın ilk derlemesi şimdinin efsanesine dönüşmüştür! Bu efsane albüm 1999 yılında Cologne Stüdyosunda kaydedilmiş olup K7 DJ Kicks serisinde yer almıştır.
Ayrıca Terranova’ya katkıda bulunan işbirlikçilerin sayısı çoktur. Göttsching (‘Tokyo Tower’), Ari-up (The Slits), Tricky, Mike Ladd, Kaos, Cath Coffey and Princess Superstar gibi isimler bunlardan bazılarıdır.
“So Strong” ve “I Want To Go Out”, adında single çıkardılar. 2012 “Hotel Amour” Deep House, ,Elektronika ve Popun hakim olduğu bir albüm oldu. Bu albümde; Khan, Snax, Whomadewho üyesi Thomas Hoffding, Billie Ray Martin, Nicolette Krebitz ve aktor legend Udo Kier gibi isimler yer almıştır.
Fetisch ve &ME çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Ayrıca Lottergirl katılmıştır.
New Order, Roxy Music, Fisherspooner, Ennio Morricone, Gui Boratto gibi çeşitli film, tiyatro, ve gruplar için remixler düzenlediler. üretti… Hatta Herbert Groenemeyer için!
Kendi ifadeleriyle : “We grew up and got our education in clubs and will produce and play music until we drop.”
Etkinlik Tarihi:23 Şubat 2013 Saat:22:00
Etkinlik Mekanı:İstanbul Bronx
İletişim:0531 384 8080

Terranova · Etkinlik Yorumları

Benzer Etkinlikler

Gipsy Kings by Andre Reyes afiş

Gipsy Kings by Andre Reyes

Latin müziğin efsanesi Gipsy Kings by Andre Reyes, bugün Harbiye sahnesinde müzikseverlerle buluşuyor. Tarih: 28 Haziran 2022 Saat: 21.00 Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu Ücretlidir

Göksel Konseri afiş

Göksel Konseri

İşsanat her Cuma sevilen sanatçıları müzikseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Göksel, konseri 1 Temmuz Cuma günü İş Kuleleri Kibele Heykeli Önünde gerçekleşecek. Tarih: 1 Temmuz 2022 Saat: 18.30 Ücretsiz Yer: İş Kuleleri Kibele Heykeli Önü – İş Kuleleri, Meltem Sokak, No:10 Levent/BEŞİKTAŞ

Buray Konseri afiş

Buray Konseri

Pop müziğin genç isimlerinden Buray, Beykoz’da sevenleriyle buluşacak. Tarih: 29 Haziran 2022 Saat: 21.00 Yer: Beykoz Sahil Ücretsiz

Malatya Kayısı Festivali afiş

Malatya Kayısı Festivali

Malatya Kayısı Festivali 30 Haziran -3 Temmuz tarihleri arasında Aliya İzzetbegoviç Parkı’nda gerçekleşecek.

Sertab Erener Konseri afiş

Sertab Erener Konseri

Türk müziğinin yıldız sanatçısı Sertab Erener, DenizBank Açıkhava Etkinlikleri kapsamında son albümü “Ben Yaşarım” ve geçmişten günümüze gelen sevilen şarkılarını seslendirecek. Tarih: 27 Temmuz 2022 Saat: 21.00 Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu Biletinizi sitemizden satın alabilirsiniz.