Sarıyer 13.Karne Şenliği
(No Ratings Yet)
Loading...

Sarıyer 13.Karne Şenliği

Haydi Çocuklar Sarıyer Belediyesi’nin düzenlediği 13. Karne Şenliği Başlıyor..! Etkinlik ücretsiz fakat biletlidir. Ücretsiz biletinizi www.sariyer.bel.tr adresinden temin edebilirsiniz.

20 Ocak 2024 Saat: 13.00 Yer: BKSM
Dev Gölgeler Karagöz Şenlikte
Karagöz ile kadim dostu Hacivat birlikte konuşurlarken, uzaktan gelen müzik seslerini duyan Karagöz sesin kaynağını merak eder. Bunun sebebini Hacivat’a sorar. Meydanda kocaman bir çadır kurulduğunu ve içinde eğlenceler düzenlendiğini öğrenen Karagöz heyecanlanır ve Hacivat ile birlikte şenliğe giderler.

21 Ocak 2024 Saat: 13.00 Yer: Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi (BKSM)
ŞARLO
Sakar, özgüvensiz bir Şarlo ve arkadaşa Paço’nun hareket ağırlıklı hikâyesi. Sonunda Şarlo arkadaşlarının desteği ile başarının o keyifli zirvesine varıyor.

25 Ocak 2024 Saat: 13.00 Yer: Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi (BKSM)
MERHABA GÖLGEM
Mask-Kara Tiyatrosu tarafından sahneye konan “Merhaba Gölgem” isimli sözsüz çocuk oyunu, görsel tasarımıyla çocukların alımlamalarına ve algılarına uygun bir çocuk oyunu. Okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocukların rahatlıkla ve merakla izleyecekleri bir oyun.

26 Ocak 2024 Saat: 13.00 Yer: Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi (BKSM)
Büyülü Yastıklar
Hoşumutlar ülkesinin kötü kalpli kralı Kapgötür, halkının elinden tüm güzellikleri almış ve şimdi ise
onların tek mutluluk kaynağı düşlerine göz dikmiştir. Sinsi büyücü Yılanson, bunu fırsat bilerek kötü
düşler gösteren Büyülü Yastıklar yapmıştır. Ancak kötülerin unuttuğu birşey vardır. Bir düş kırıntısı, bir
kartopu gibi büyür ve kötüleri tek hamlede yıkar.

27 Ocak 2024 Saat: 13.00 Yer: Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi (BKSM)
Elfler ve Ayakkabıcı
Artık yaptığı ayakkabıları satamayan ve yeni modeller yapmak için biraz yardıma, biraz da ilhama ihtiyacı olan ayakkabıcının sevimli Elflerle yaşadığı eğlenceli saklambaç oyununu konu alan Ayakkabıcı ve Sevimli Elfler, çocuklara yardım istemekten çekinmemek gerektiği mesajını veriyor. Ayrıca, hayal etmenin önemini ama hayal ederken bir yandan da çalışmaya devam etmemiz gerektiğini, yaptığımız işe emek verdiğimizde daima karşılığını alacağımızı ve en güzel iyiliğin, karşılık beklemeden yapılan iyilik olduğunu öğretiyor. Tüm bunların yanında ise rengârenk Elfler ve birbirinden komik, birbirinden eğlenceli diğer karakterleri ile hem çocuklara hem de ailelere çok eğlenceli bir saat yaşatıyor!

28 Ocak 2024 Saat: 13.00 Yer: Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi (BKSM)
80 Günde Devri Alem
Bay Düğmeli ve yardımcısı Cancan bir iddia sonucu 80 gün içinde dünyanın yedi kıtasından hatıralar getirmelidir. Başta çok hırslı olan Bay Düğmeli, Cancan’ın dostluğu ve her kıtada tanışarak arkadaş olduğu insanların sayesinde yumuşar. Farklı kültürleri ve bilgileri paylaşmanın önemini fark eder ve yolculuğu sevdiği insanlarla yapmanın keyfini çıkarmaya başlar.

31 Ocak 2024 Saat: 13.00 Yer: Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi (BKSM)
Dünya Bizim Evimiz
Oyunun Kahramanları; Eylül, Toprak, Mirket, Kurt, Karga ve Papağandan dünyanın neresinde olursa olsun insanların doğaya verdiği zararın peşinden giderler.
Kahramanlarımıza dünyanın dört bir tarafından yardım istekleri gelir. Rusya, Hindistan, Afrika, Kutuplar… Kahramanlarımız nereye gideceklerine karar veremez, üstelik bu defa sorunun ne olduğunu da bilmezler. Elbette danışacakları biri vardır; Ulu Çınar. Eylül, Toprak ve hayvanlar ulu çınarın tavsiyelerini dinleyerek Trenle Hindistan’a, gemiyle kutuplara uzanan bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta tüm problemleri birbirine bağlayan ana konuyu keşfederler; Küresel Isınma… bu serüvende kahramanlarımıza Kanguru, Keçi, yerli çocuklar ve elbette Kutup Ayısı da eşlik eder. Bu felaketi düzeltmek kolay olmayacaktır… Ama kahramanlarımızın her zaman olduğu gibi yine bir çözümleri vardır. İnsanları bilinçlendirmek! Ve bunun içinde dünyadaki tüm çocuklar ve tüm hayvanlar birlik olurlar. Bakalım yetişkinler çocukların ve hayvanların yardım seslerini duyacaklar mı?

01 Şubat 2024 Saat: 13.00 Yer: Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi (BKSM)
Bir Kâşifin Maceraları
Mısır, İskenderiye’de Dünyanın düz değil de yuvarlak olduğunu keşfeden bir kâşif devesiyle birlikte Mısır Kralına keşfini anlatmak için yola çıkar. Krala dünyanın aslında düz olmadığını anlattığı zaman çok hoş karşılanacağını sanıyordu fakat durum pek de öyle olmaz. Kâşifin bu yolculuğunda bir peri masallar diyarından gelir ve ona bu yolculukta yardım eder.
Bir Kâşifin Macerası, çocuklara interaktif bir şekilde hem eğlendirip hem de düşündürmeyi hedefliyor. Oyunun içindeki bilge kâşifimiz, krala bilginin, araştırmanın, çalışmanın ve azmin önemini anlatıyor.

02 Şubat 2024 Saat: 13.00 Yer: Rauf Denktaş Kültür Merkezi
Hangisi Arkadaşım
Hangisi arkadaşım sürekli bilgisayarıyla oynayan melisa için annesi ve babası, onu bilgisayar başından kaldırmak için bin bir türlü yol denerler fakat başarılı olamazlar.
Melisa eve gelen arkadaşları Uzun diş, Zıpzıp ve Zeliş`e kötü davranır fakat öyle bir şey olur ki melisa yapayalnız kalır…
Kitap okumanın, arkadaşlık değerini ve boş vakitleri değerlendirmenin önemini anlatan müzikli çocuk oyunumuz izleyicilerimize keyifli dakikalar sunuyor.

03 Şubat 2024 Saat: 13.00 Yer: Rauf Denktaş Kültür Merkezi
Küçük Kara Balık
Samed Behrengi’nin unutulmaz eseri çocuklarla buluşuyor. Oyunda, “Küçük Kara Balık”ın karşılaştığı yanlışları doğruya, kötüyü iyiye çevirmeye çalışan sürprizlerle dolu, heyecanlı hikâyesini çocuklar ilgiyle izliyor. Dünyayı görmeye meraklı küçük bir balığın özgürlüğe uzanan yolculuğunun anlatıldığı oyun; adalet, eşitlik, öz güven, cesaret ve benzeri kavramları çocuksu bir bakış açısı ile ele alıyor.

Sarıyer 13.Karne Şenliği · Etkinlik Yorumları

Benzer Etkinlikler

Şehir Tiyatroları Geleneksel 38. Çocuk Şenliği Başlıyor! afiş

Şehir Tiyatroları Geleneksel 38. Çocuk Şenliği Başlıyor!

Şehir Tiyatroları Geleneksel 38’inci Çocuk Şenliği Başlıyor… İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın bu yıl 38.’sini düzenlediği “Çocuk Şenliği,” 21 Nisan 2024 Pazar günü 12.00’de tüm sahnelerimizde oynanacak çocuk oyunlarıyla başlıyor. Şenlik boyunca Çöpsüz Dünya, Herkes Sihirbaz Olacak, Rüya, Bekçi ile Postacı, Benim Küçük Yıldızım, Bir Gece Masalı, Masal, Eşit Masallar (Konuk Oyun), Canlı Kitap (Konuk […]

Küçük Prens Müzikali afiş

Küçük Prens Müzikali

Dünyanın en çok satan okunan hikayelerinden ünlü eser “Küçük Prens Müzikali” Cem Karaca Kültür Merkezi Sahnesinde sahneleniyor! Tarih: 07 Nisan 2024 Saat:14.00 Yer: İBB Cem Karaca Kültür Merkezi – BAKIRKÖY Ücretsiz biletinizi istanbulsenin uygulaması üzerinden temin edebilirsiniz.

Maltepe Park Sömestr Etkinlikleri afiş

Maltepe Park Sömestr Etkinlikleri

Bu Sömestir Maltepe Park’ta çocuklar çok eğlenecek. La Fontaine Masalları Tarih: 13 Nisan 2024 Saat: 15.00 Yer: Maltepe Park Ücretsiz

Çizmeli Kedi Müzikali Ücretsiz afiş

Çizmeli Kedi Müzikali Ücretsiz

Çocukların sevdiği karakterlerden “Çizmeli Kedi” tiyatro oyunu İBB Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi sahnesinde gerçekleşecek. Tarih: 07 Nisan 2024 Saat:14.00 Yer: İBB Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi – FATİH Ücretsiz biletinizi istanbulsenin uygulaması üzerinden temin edebilirsiniz.

Avcılar Belediyesi Tiyatro Oyunları Ücretsiz afiş

Avcılar Belediyesi Tiyatro Oyunları Ücretsiz

Avcılar Belediyesi’nin düzenlediği Nisan ayında birbirinden özel etkinliklerle bahara merhaba diyoruz. Tüm komşularımızı etkinliklerimize bekliyoruz. 08 Nisan 2024 Saat: 14.00-16.00 Elma Kurdu Tırtık 12 Nisan 2024 Saat: 14.00 Beceriksiz Kral’ın Öyküsü 13 Nisan 2024 Saat: 14.00 Pezzettino 14 Nisan 2024 Saat: 14.00 Dedektif Çizmeli Kedi 16 Nisan 2024 Saat: 20.30 Cimri 18 Nisan 2024 Saat: […]