Nijer Yeniceli “Üçüncü İz” Resim Sergisi
(No Ratings Yet)
Loading...

Nijer Yeniceli “Üçüncü İz” Resim Sergisi

Nijer Yeniceli “Üçüncü İz” Resim SergisiBayrampaşa Belediyesi Sanat Galerisinde Sanatseverlerle Buluşuyor…
Kendisi için resmi “Ruhumu dinlendiriyor. Bir anlamda benim için bir terapi” şeklinde yorumlayan Yeniceli, ilk kişisel sergisini geçtiğimiz ağustos ayında İstanbul Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde açtı ve otoritelerin beğenisini kazandı. Sanatçı, ikinci kişisel sergisini “Yükseliş” ismiyle Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Sanat Evi (Atila Özer Karikatür Evi)’nde gerçekleştirdi. Çalışmalarına devam eden sanatçı İstanbul Bayrampaşa Belediyesi Sanat Galerisi’nde “Üçüncü İz” resim sergisi ile 4-28 şubat 2013 tarihinde, Osmanlı kadını ile günümüz kadınını buluşturacak. Ayrıca Yeniceli yeni konseptinden üç boyutlu çalışmalarından örnekleri de sanat severlere sunacak.
Etkinlik Tarihi:04- 28 Şubat 2013
Etkinlik Mekanı:Bayrampaşa Belediyesi Sanat Galerisi
Yenidoğan Mah. Abdiipekçi Cad. No:2-A / Bayrampaşa Belediyesi Sanat Galerisi / İSTANBUL

Nijer Yeniceli “Üçüncü İz” Resim Sergisi · Etkinlik Yorumları

Benzer Etkinlikler

Boşlukta Mevcut Sergisi afiş

Boşlukta Mevcut Sergisi

Simsiyah bir boşluğun içinde vücut bulan sese, ışığa ve kente! Küratörlüğünü Derya Yücel’in yaptığı Boşlukta Mevcut sergisi, sesin ve ışığın başrol oynadığı bir kentte, bir tür ”mekansız mekan” deneyimi sunuyor. Taksim Sanat’ın kamusal alanı, 13 sanatçının güncel gerçeklikte değişen ve dönüşen iletişim biçimlerine dair ses, ışık ve video üretimlerinden oluşan eserlerine ev sahipliği yapıyor. Boşlukta […]

Yerebatan Sarnıcı afiş

Yerebatan Sarnıcı

Romalılar Döneminde İlius Bazilikası’nın olduğu yere yapıldığı için yabancı kaynaklar Bazilika Sarnıcı diyorlar. 532 yılında Bizans İmparatoru l.Jüstinyen tarafından saray’a su sağlamak için yaptırılmış. 80 Milyon metreküp su kapatesine sahip olan sarnıca suyu 25 km uzaklıktaki Belgrat Ormanı’ndan Kemerler ve Tüneller aracılığıyla getirilmiş. Yerebatan Sarnıcı 12 mt Yüksekliğinde 336 Sütun’dan oluşmakta 1500 yıllık bu eser […]

Özgürlük ve Direniş Hafıza Sergisi afiş

Özgürlük ve Direniş Hafıza Sergisi

Özgürlük ve Direniş Hafıza Sergisi 7-16 Temmuz tarihleri arasında Güngören 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda ziyaret edilebilir.

Zeytinburnu Belediyesi Boğaz Gezileri Başlıyor! afiş

Zeytinburnu Belediyesi Boğaz Gezileri Başlıyor!

Zeytinburnu Belediyesi’nin düzenlediği rehberli, ikramlı çok havalı Boğaz Gezileri Başlıyor! Zeytinburnu Belediyesi’nin yeniden başlattığı gezi uygulaması ile ilçede yaşayan tüm vatandaşlar “Boğaz Gezisine” ücretsiz katılabilecekler. 14 Mayıs 2022 Saat: 15.00 Başvuru İçin: www.zeytinburnu.istanbul adresinden veya 444 1984 Çözüm Merkezini arayarak başvuru yapabilirsiniz.

Geleceğin Ressamları Sergisi afiş

Geleceğin Ressamları Sergisi

Geleceğin Ressamları Sergisi 9-17 Mayıs 2022 tarihlerinde Hizmet Binasında sergilenecek.