Helloween & Gamma Ray Konseri
(No Ratings Yet)
Loading...

Helloween & Gamma Ray Konseri

HELLOWEEN & GAMMA RAY 12 MART’TA REFRESH THE VENUE’DE

Avrupa’nın en büyük heavy metal gruplarından Helloween, Almanya’nın bir diğer efsanevi grubu Gamma Ray ve Brezilya’lı grup Shadowside Türkiye’nin rock& metal dergisi Headbang’in 6. yaşını kutladığı konser için 12 Mart 2013’te RefreshtheVenue’de sahne alacak.
25 yılı deviren tarihi ve 5 milyonu aşan albüm satışıyla Avrupa kıtasının en başarılı heavy metal gruplarından biri olan Helloween, 1984’de Hamburg’da kuruldu. 1986 ve 1987’de peş peşe yayımladıkları “TheKeeper of the Seven KeysPart 1” ve “TheKeeper of the Seven KeysPart 2” albümleri ile iki başyapıta imza attı. Kariyerinin devamında başarılarını sürdüren grup 1993’te “gümüş gırtlak” lakaplı vokalistleri Michael Kiske’nin ayrılmasıyla yara alsa da onun yerine giren Pink Cream 69 solisti AndiDeris ile yeniden canlandı. Bu dönemde “Master of the Rings”, “BetterThanRaw”, “Dark Ride” ve “Keeper of the Seven Keys: TheLegacy” gibi sadece kendi kariyerlerinin değil, Almanya metal’inin ticari anlamda en başarılı albümlerine imza attılar. Yarattığı sert ama melodik sound ve aynı zamanda hem fantastik hem neşeli olabilen şarkı sözleriyle powermetal’i yaratan Helloween bu türde müzik yapan tüm gruplara ilham verdi. Almanya metal’ininScorpions, Accept, Rammstein ile birlikte öncü grubu oldular.
Müzik tarihine ‘I WantOut’, ‘Future World’, ‘Dr. Stein’, ‘If I CouldFly’, ‘I Can’, ‘Perfect Gentleman’ gibi unutulmaz hitler kazandıran grup balad üretme konusunda Scorpions’ın gerisinde kalmadı. ‘A TaleThatWasn’t Right’, ‘ForeverandOne’, ‘Windmill’, ‘IntheMiddle of a Heartbeat’ ile bir neslin duygularına fon müziği yaptılar.
18 Ocak 2013’te 15. stüdyo albümleri “StraightOut of Hell”i yayımlayacak olan grup, kariyerinin en iddialı turnesine çıkmak üzere. Yanlarında Helloween’in kurucu elemanlarından KaiHansen’in grubu Gamma Ray de var. Helloween’in en önemli parçalarını besteleyen, ilk yıllarında hem gitar çalan hem de vokal yapan KaiHansen, metal tarihinin en üretken bestecilerinden biri. Grubu Gamma Ray de power metal denince akla gelen ilk gruplardan. “Land of theFree” gibi klasikleşmiş albümlere imza atan grup, ‘Rebellion in Dream Land’ gibi metal dinleyicileri için marş kabul edilen şarkıları da kitlelerle buluşturmayı başardı. Helloween ve Gamma Ray daha önce 2007’deki HellishRock turnesine bir arada çıkmış, bu turnede İstanbul’a da uğramış ve konserin sonunda birlikte sahne alarak herkesi sevindirmişlerdi.
Şimdi iki dev grup, Vera Müzik ve Recreate organizasyonuyla Headbang dergisinin 6. yaşını kutladığı özel bir konserde yeniden bir araya geliyor. Headbang dergisi, Mart 2007’den beri Türkiye’nin en çok satan müzik dergisi Blue Jean’in eki olarak rock ve heavy metal yayımcılığında görülmemiş bir istikrar yakaladı. Bu süre zarfında Iron Maiden, Scorpions, Slipknot, ArchEnemy, Opeth, Children of Bodom, Lamb of God, AmonAmarth, Sepultura gibi grupların konserlerine basın sponsoru olarak katılan Headbang, altıncı yılında HellishRockPartII’ya da renk katıyor. Çağlan Tekil ve Doğu Yücel gibi Headbang yazarlarının da Helloween, Gamma Ray ve Shadowside’dan önce DJ’lik yapacağı bu konser uzun süre müzikseverlerin belleğinde yer alacak!

Etkinlik Tarihi:12 Mart 2013 Saat:19:00
Etkinlik Mekanı:Refresh The Venue
Bilet Fiyatları: 60TL normal – 110TL sahne önü

Bilet satış noktaları: internet üzerinden www.sosyotix.com ve Hammer Müzik (Kadıköy) , DoRock (Beyoğlu) , Mephisto (Beyoğlu) , Pena Müzikevi (Beşiktaş)

Helloween & Gamma Ray Konseri · Etkinlik Yorumları

Benzer Etkinlikler

Gipsy Kings by Andre Reyes afiş

Gipsy Kings by Andre Reyes

Latin müziğin efsanesi Gipsy Kings by Andre Reyes, bugün Harbiye sahnesinde müzikseverlerle buluşuyor. Tarih: 28 Haziran 2022 Saat: 21.00 Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu Ücretlidir

Göksel Konseri afiş

Göksel Konseri

İşsanat her Cuma sevilen sanatçıları müzikseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Göksel, konseri 1 Temmuz Cuma günü İş Kuleleri Kibele Heykeli Önünde gerçekleşecek. Tarih: 1 Temmuz 2022 Saat: 18.30 Ücretsiz Yer: İş Kuleleri Kibele Heykeli Önü – İş Kuleleri, Meltem Sokak, No:10 Levent/BEŞİKTAŞ

Buray Konseri afiş

Buray Konseri

Pop müziğin genç isimlerinden Buray, Beykoz’da sevenleriyle buluşacak. Tarih: 29 Haziran 2022 Saat: 21.00 Yer: Beykoz Sahil Ücretsiz

Malatya Kayısı Festivali afiş

Malatya Kayısı Festivali

Malatya Kayısı Festivali 30 Haziran -3 Temmuz tarihleri arasında Aliya İzzetbegoviç Parkı’nda gerçekleşecek.

Sertab Erener Konseri afiş

Sertab Erener Konseri

Türk müziğinin yıldız sanatçısı Sertab Erener, DenizBank Açıkhava Etkinlikleri kapsamında son albümü “Ben Yaşarım” ve geçmişten günümüze gelen sevilen şarkılarını seslendirecek. Tarih: 27 Temmuz 2022 Saat: 21.00 Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu Biletinizi sitemizden satın alabilirsiniz.