Emine Zilan & Semra Özerli ‘Seyir’ Ebru Sergisi
(No Ratings Yet)
Loading...

Emine Zilan & Semra Özerli ‘Seyir’ Ebru Sergisi

Emine Zilan & Semra Özerli
‘Seyir’ Ebru Sergisi
21-31 Mayıs 2014
Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi, 21-31 Mayıs 2014 tarihleri arasında Emine Zilan ve Semra Özerli’ nin ortak çalışması olan “Seyir” adlı ebru sergisine ev sahipliği yapıyor!
Geleneksel Türk-İslam Sanatlarından olan ebru sanatıyla on yıldan fazla bir süredir meşgul olan sanatçılar, 2013 yılına kadar kazandıkları bilgi birikim ve tecrübelerini birleştirdiler. Ve bu sergide gelenekselin yanı sıra günümüzün modern izlerini taşıyan yorumlara imza attılar.
Genç, dinamik ebruzenlerimizden Zilan ve Özerli bir yılı aşkın bir süredir hazırladıkları çalışmalarıyla konuklara suyun “Seyir” halindeki renklerini sunmaya hazırlar.
Oldukça meşakkatli, kendi özünde tevazu barındıran ve bir o kadar naif bir sanat olan ebrunun Zilan ve Özerli yorumunu “21-31 Mayıs 2014”tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde ziyaret etme şansınız olacak.

Açılış: 21 Mayıs 2014 Çarşamba Saat:18.00
Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi, İstiklal Cad. No:217

Emine Zilan & Semra Özerli ‘Seyir’ Ebru Sergisi · Etkinlik Yorumları

Benzer Etkinlikler

Ben de Varım Sergi afiş

Ben de Varım Sergi

25 Kasım – 11 Aralık tarihleri arasında Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde Beşiktaş Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı, birçok farklı şehirden görsel sanatlar öğretmenlerinin sanatsal üretimlerinin sergileneceği “Ben de Varım” sergisine tüm sanatseverleri bekliyoruz. Tarih: 25 Kasım-11 Aralık 2022 Yer: Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi

Boşlukta Mevcut Sergisi afiş

Boşlukta Mevcut Sergisi

Simsiyah bir boşluğun içinde vücut bulan sese, ışığa ve kente! Küratörlüğünü Derya Yücel’in yaptığı Boşlukta Mevcut sergisi, sesin ve ışığın başrol oynadığı bir kentte, bir tür ”mekansız mekan” deneyimi sunuyor. Taksim Sanat’ın kamusal alanı, 13 sanatçının güncel gerçeklikte değişen ve dönüşen iletişim biçimlerine dair ses, ışık ve video üretimlerinden oluşan eserlerine ev sahipliği yapıyor. Boşlukta […]

Yerebatan Sarnıcı afiş

Yerebatan Sarnıcı

Romalılar Döneminde İlius Bazilikası’nın olduğu yere yapıldığı için yabancı kaynaklar Bazilika Sarnıcı diyorlar. 532 yılında Bizans İmparatoru l.Jüstinyen tarafından saray’a su sağlamak için yaptırılmış. 80 Milyon metreküp su kapatesine sahip olan sarnıca suyu 25 km uzaklıktaki Belgrat Ormanı’ndan Kemerler ve Tüneller aracılığıyla getirilmiş. Yerebatan Sarnıcı 12 mt Yüksekliğinde 336 Sütun’dan oluşmakta 1500 yıllık bu eser […]

Özgürlük ve Direniş Hafıza Sergisi afiş

Özgürlük ve Direniş Hafıza Sergisi

Özgürlük ve Direniş Hafıza Sergisi 7-16 Temmuz tarihleri arasında Güngören 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda ziyaret edilebilir.

Zeytinburnu Belediyesi Boğaz Gezileri Başlıyor! afiş

Zeytinburnu Belediyesi Boğaz Gezileri Başlıyor!

Zeytinburnu Belediyesi’nin düzenlediği rehberli, ikramlı çok havalı Boğaz Gezileri Başlıyor! Zeytinburnu Belediyesi’nin yeniden başlattığı gezi uygulaması ile ilçede yaşayan tüm vatandaşlar “Boğaz Gezisine” ücretsiz katılabilecekler. 14 Mayıs 2022 Saat: 15.00 Başvuru İçin: www.zeytinburnu.istanbul adresinden veya 444 1984 Çözüm Merkezini arayarak başvuru yapabilirsiniz.