Emine Yedikuvvet Cam Altında Seyahat – Sürrealizm – Mitoloji
(No Ratings Yet)
Loading...

Emine Yedikuvvet  Cam Altında Seyahat – Sürrealizm – Mitoloji

EMİNE YEDİKUVVET
Cam Altında Seyahat – Sürrealizm – Mitoloji 23 Eylül-4 Ekim 2014

Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi, 23 Eylül-04 Ekim 2014, tarihleri arasında Emine Yedikuvvet ‘in ‘Cam Altında Seyahat – Sürrealizm – Mitoloji’ sergisine ev sahipliği yapıyor!

Anadolu Üniversitesini bitiren Emine Yedikuvvet 1981 yılından itibaren deri, tekstil, moda tasarımları, grafik, cam sanatı ve resim çalışmıştır.Tarihi bir otelin ve özel mülklerin duvar resimlerini, ayrıca tiyatro dekor tasarım ve uygulamaları yapmıştır.
Kütahya Tarihi Adliye Sarayının da içinde bulunduğu vitray çalışmaları Macaristan ve İsviçre’ye kadar uzanmıştır. Kültür mirasımızı belgelendirmek amacıyla Çanakkale Geyikli, Dalyan mevkiindeki Antik kazı alanında resim çalışmaları yapmıştır.
Ressam Muhsin Kut’un önerisiyle cam altına yönelerek Türkiye’de cam altı resmin yaşatılması için büyük özveri gösteren çok az
sayıdaki sanatçı arasına girmiştir. Prof. Süleyman Saim Tekcan, Heykeltraş Hale Ürkmezgil ve Ressam Neveser Aksoy’un beğeni ve teşvikleriyle cam altı resme devam etmiştir. Resimlerini oluştururken ince detaylardan kaçmayarak desen, renk bilgisi, hayal gücü ve kültürleri harmanlamıştır.

Emine Yedikuvvet, Türkiye’de cam altı resme farklı yorumla yaklaşıp özellikle Türk Kültürüyle dünya kültürlerinin buluşması açısından Mitolojiye de yer vermiştir. Gerektiğinde sürrealizmi ve mizahı kullanarak cam altı resmi farklı boyutlara taşıyabilmiştir.

Cam altı resim geleneğimizde önemli yeri olan Şahmeran’ı farklı tasarımıyla ilk kez ayakta yorumlayan sanatçı olmuştur.
Uluslararası Sanat Fuarlarına ve 60 karma resim sergisine katılan UPSD( Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği) ve BASAD üyesi olan Yedikuvvet, 7. Kişisel sergisini Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisinde açacak. Geniş kitlelerce tanınması ve yaşatılması gereken cam altı resim tekniğini sanatseverler ile buluşturan sergi 4 Ekim 2014 akşamına kadar ziyarete açık olacak.

Açılış tarihi: 23 Eylül 2014 Salı Saat:18.00
Ziyaret Süresi: 23 Eylül-4 Ekim 2014
Mekan: Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi
Sanatçı: Emine Yedikuvvet

Emine Yedikuvvet Cam Altında Seyahat – Sürrealizm – Mitoloji · Etkinlik Yorumları

Benzer Etkinlikler

Ben de Varım Sergi afiş

Ben de Varım Sergi

25 Kasım – 11 Aralık tarihleri arasında Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde Beşiktaş Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı, birçok farklı şehirden görsel sanatlar öğretmenlerinin sanatsal üretimlerinin sergileneceği “Ben de Varım” sergisine tüm sanatseverleri bekliyoruz. Tarih: 25 Kasım-11 Aralık 2022 Yer: Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi

Boşlukta Mevcut Sergisi afiş

Boşlukta Mevcut Sergisi

Simsiyah bir boşluğun içinde vücut bulan sese, ışığa ve kente! Küratörlüğünü Derya Yücel’in yaptığı Boşlukta Mevcut sergisi, sesin ve ışığın başrol oynadığı bir kentte, bir tür ”mekansız mekan” deneyimi sunuyor. Taksim Sanat’ın kamusal alanı, 13 sanatçının güncel gerçeklikte değişen ve dönüşen iletişim biçimlerine dair ses, ışık ve video üretimlerinden oluşan eserlerine ev sahipliği yapıyor. Boşlukta […]

Yerebatan Sarnıcı afiş

Yerebatan Sarnıcı

Romalılar Döneminde İlius Bazilikası’nın olduğu yere yapıldığı için yabancı kaynaklar Bazilika Sarnıcı diyorlar. 532 yılında Bizans İmparatoru l.Jüstinyen tarafından saray’a su sağlamak için yaptırılmış. 80 Milyon metreküp su kapatesine sahip olan sarnıca suyu 25 km uzaklıktaki Belgrat Ormanı’ndan Kemerler ve Tüneller aracılığıyla getirilmiş. Yerebatan Sarnıcı 12 mt Yüksekliğinde 336 Sütun’dan oluşmakta 1500 yıllık bu eser […]

Özgürlük ve Direniş Hafıza Sergisi afiş

Özgürlük ve Direniş Hafıza Sergisi

Özgürlük ve Direniş Hafıza Sergisi 7-16 Temmuz tarihleri arasında Güngören 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda ziyaret edilebilir.

Zeytinburnu Belediyesi Boğaz Gezileri Başlıyor! afiş

Zeytinburnu Belediyesi Boğaz Gezileri Başlıyor!

Zeytinburnu Belediyesi’nin düzenlediği rehberli, ikramlı çok havalı Boğaz Gezileri Başlıyor! Zeytinburnu Belediyesi’nin yeniden başlattığı gezi uygulaması ile ilçede yaşayan tüm vatandaşlar “Boğaz Gezisine” ücretsiz katılabilecekler. 14 Mayıs 2022 Saat: 15.00 Başvuru İçin: www.zeytinburnu.istanbul adresinden veya 444 1984 Çözüm Merkezini arayarak başvuru yapabilirsiniz.