Cesur Moni Kelimelerin Peşinde Çocuk Tiyatro
(No Ratings Yet)
Loading...

Cesur Moni Kelimelerin Peşinde Çocuk Tiyatro

Tiyatro Özeti; Bir varmış bir yokmuş zaman, zamanı çağırmış. Zamanların birinde Aster şehri varmış ve bu şehirde yaşayanlar çöplerini yere atmaya başlamış. Gün geçtikçe daha fazla çöple kaplanmış şehir. Kelimeler anlamını yitirmiş ve çaresiz kalmış. Bu anlamsızlıktan sıkılan kelimeler, harekete geçerek çöp poşetlerine atlayıp Aster şehrini terk etmiş. Şehir kelimesiz kalmış. İşte tam o anda cesaret çocukların yanına gelmiş. Bu dünyada her şeyi merak eden çocuklar için Cesur Moni kelimelerin peşine düşmüş.

Soru sormak ve cevap bulmak adına yola çıkılan bu oyunda ”kelimeler olmasaydı” sorusuna doğanın içinden, insan doğasının içinden ve çocuk ruhundan ilham alarak olumsuz bir durumdan çıkma becerisini neşeli bir şekilde anlatır.

Tarih: 12 Mart 2023 Saat: 11.00
Yer: İBB Habitat Yaşam Merkezi – ŞİŞLİ
Ücretsiz

Cesur Moni Kelimelerin Peşinde Çocuk Tiyatro · Etkinlik Yorumları

Benzer Etkinlikler

Öteki Tiyatro Ücretsiz afiş

Öteki Tiyatro Ücretsiz

Şişli Belediyesi, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’ne özel perdeler “Öteki”, “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır” ve “Gabriel’in Düşü” oyunlarıyla açılacak. Birbirinden güzel gösterimlere davetlisiniz. 24 Mart 2023 Saat: 20.30 Yer: Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi Ücretsiz davetiyelerinizi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi Kültür Merkezi’nden alabilirsiniz.

Şerife Bacı Tiyatro Ücretsiz afiş

Şerife Bacı Tiyatro Ücretsiz

Kartal Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında “Şerife Bacı” isimli tiyatro oyununu seyirciyle buluşturuyor. Tarih: 21 Mart 2023 Saat: 20.00 Yer: Uğur Mumcu Kültür Merkezi Gösteri E-Biletlidir. Biletinizi www.kartal.bel.tr adresinden ücretsiz temin edebilirsiniz.

Tamamla Bizi Ey Aşk Tiyatro afiş

Tamamla Bizi Ey Aşk Tiyatro

Ali Poyrazoğlu’nun yazdığı “Tamamla Bizi Ey Aşk” tiyatro oyunu izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. Tarih: 20 Mart 2023 Saat:20.00 Yer: Soğanlık Kültür Merkezi – KARTAL Gösteri E-Biletlidir. Biletinizi www.kartal.bel.tr. adresinden temin edebilirsiniz.

Küskün Yaz ve Mevsimler afiş

Küskün Yaz ve Mevsimler

Tiyatro Oyun Özeti; Gökyüzündeki şehirlerinde mutlu ve eğlenceli bir hayat süren afacan mevsimler bir gün tartışmaya başlarlar. Tartışmanın nedeni ise insanların hangisini daha çok sevdiğidir. Diğer mevsimlere göre kendisini üstün gören Yaz, bu tartışmanın sonucunda kimsenin bilmediği uzak diyarlara gitmeye karar verir. Yaz’ın gitmesiyle birlikte mevsimler karışır. Yaz olması gereken yerde Kış, İlkbahar yaşanması gerektiği […]

Neşeli Aile Çocuk Tiyatro afiş

Neşeli Aile Çocuk Tiyatro

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında gerçekleşecek Neşeli Aile isimli çocuk tiyatrosuna davetlisiniz. Tarih: 12 Mart 2023 Saat: 12.00 Yer: İBB Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi Ücretsiz