Ataşehir 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri
(No Ratings Yet)
Loading...

Ataşehir 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle Cumhuriyet Bayramı’nı meydanlarda bir arada kutlayamayan Ataşehirlilere, bu yıl Ataşehir Belediyesi’nin büyük sürprizleri var. 10 gün boyunca sürecek etkinliklerde Ataşehirliler birbirinden ünlü sanatçılarla buluşacak, müziğe ve sinemaya doyacaklar. Ataşehir Belediyesi 29 Ekim akşamı geniş katılımlı bir de Fener Alayı düzenliyor.

Ataşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıl dönümünü “Cumhuriyet Hepimizin” diyerek çeşitli etkinliklerle kutlayacak.

Tüm vatandaşları Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına davet eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Geçtiğimiz yıl Covid-19 salgını nedeniyle meydanlarda, sokaklarda bir arada olamamıştık. Ama bu yıl, Atamızın bizlere armağan ettiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tüm coşkusuyla meydanlarımızda hep birlikte, çok sayıda etkinlikle kutlayacağız. 98 yıldır parlayan, milletimizin geleceğini aydınlatan Cumhuriyetimizin ilelebet yaşayacağını biliyor, hepimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum. ‘Cumhuriyet Hepimizin’ diyerek bayramımızı kol kola, omuz omuza kutlamak için sizleri şölenimize bekliyorum” şeklinde açıklamada bulundu.

Etkinlikler 10 gün sürecek

Cumhuriyet Bayramı Ataşehir’in farklı noktalarında 10 gün sürecek etkinliklerle kutlanacak. Cumhuriyet coşkusu; cazın büyülü notalarıyla, sinemanın ışığıyla, akordeonun sesleriyle ve ünlü sanatçıların vereceği konserlerle yankılanacak.

Ataşehir’deki kutlamalar 22-24 Ekim tarihleri arasında yapılacak “Caz ve Sinema Günleri” ile başlayacak. Fransız Kültür Merkezi ortaklığıyla gerçekleştirilen etkinlikte, birbirinden yetenekli genç caz müzisyenleri sahne alırken, müzik temalı ve ödüllü filmlerin gösterimleri yapılacak.

Ataşehir halkına sunulacak bir diğer etkinlik ise 28 Ekim -1 Kasım tarihleri arasında Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan “Uluslararası İstanbul Akordeon Festivali.” Festival Ataşehir Belediyesi, Akordeon ve Körüklü Çalgılar Eğitim ve Uygulama Çalışmaları Derneği (AKORDER), İstanbul Okan Üniversitesi ve Dünya Akordeon Konfederasyonu ortaklığıyla gerçekleştirilecek. Gala programıyla başlayacak festivalde sahne alacak solo akordeonistlere, Ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası da eşlik edecek.

Resmi Tören Cumhuriyet Meydanı’nda

Kutlamalar 28 Ekim Perşembe günü Ataşehir Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek resmi törenle devam edecek. Aynı günün akşamı meydan bu kez, saat 20.00’de başlayacak Niyazi Koyuncu ve Moğollar konserlerine ev sahipliği yapacak.

Niyazı Koyuncu en sevilen şarkılarını Ataşehirliler için söyleyecek. Ardından sahne alacak Cahit Berkay, Taner Öngür, Serhat Ersöz, Emrah Karaca ve Kemal Küçükbakkal’dan oluşan Moğollar grubu da Ataşehirliler eşliğinde unutulmaz bir konser verecek.

Programlar Ataşehir Belediyesi hesaplarından izlenebilecek

29 Ekim Cuma günü ise; Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, saat 18.30’da Doğu Ataşehir Migros önünden fener alayı yürüyüşüyle başlayacak. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, fener alayı boyunca vatandaşlarla birlikte yürüyerek, kutlamalara öncülük edecek. Ataşehir’in tüm cadde ve sokaklarında 29 Ekim Cumhuriyet coşkusunu yaşatacak marşlar ve şarkılar çalınacak. Program; Ataşehir Belediyesi ve Başkan Battal İlgezdi’nin sosyal medya hesaplarından da izlenebilecek.

Gençler Zeynep Bastık ile coşacak!

Ataşehir Belediyesi 29 Ekim coşkusunu muhteşem bir final konseriyle taçlandıracak. Cumhuriyet Meydanı’nda sevilen pop müzik sanatçısı Zeynep Bastık’ın sahne alacağı konserle kutlamalar son bulacak.

Ataşehir 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri · Etkinlik Yorumları

Benzer Etkinlikler

Adıyaman Tanıtım Günleri Yenikapı’da! afiş

Adıyaman Tanıtım Günleri Yenikapı’da!

Adıyaman Tanıtım Günleri olumsuz hava koşulları nedeniyle bir hafta sonraya ertelenmiştir. Tarihi ve kültürü ile medeniyetlerin kesişim noktası olan, hoşgörü ve barışın şehri, Adıyaman “Adıyaman Tanıtım Günleri” 1-5 Aralık 2021 tarihlerinde İstanbul Yenikapı’da düzenleniyor. Tüm halkımız davetlidir. 2 Aralık 2021 Saat: 16.00 Latif Doğan Konseri 4 Aralık 2021 Saat: 14.00 Kahtalı Mıçı Konseri 4 Aralık […]

Bülent Ortaçgil Konseri Ücretsiz afiş

Bülent Ortaçgil Konseri Ücretsiz

Türkiye’de şehir müziğinin önemli isimlerinden Bülent Ortaçgil, “Sen” isimli yeni albümünü Ada Müzik’ten çıkarttı. Her zamanki gibi tüm söz ve bestelerde sanatçının imzasını taşıyan “Sen”, çok özel Ortaçgil şarkılarıyla bezeli.. Bülent Ortaçgil, yoğun konser temposuna rağmen yedi yıldır albüm yapmamıştı. Son çalışması Sen’de yer alan yeni şarkılar, sanatçının sevenlerini ziyadesiyle memnun edeceğe benziyor. Albümde müziklerin […]

Yalın Konseri afiş

Yalın Konseri

Aşk şarkılarının efsane ismi Yalın, 4 Aralık Cumartesi akşamı Uniq Hall’de sevenleriyle buluşuyor. Tarih:04 Aralık 2021 Saat:21.00 Yer:Maximum UNİQ Hall Bilet Fiyatları: 1.Kategori: 370.00 TL 2.Kategori: 318.00 TL 3.Kategori: 266.00 TL 4.Kategori: 215.00 TL 5.Kategori: 193.00 TL 6.Kategori: 153.00 TL Biletinizi sitemizden satın alabilirsiniz.

Edis Konseri afiş

Edis Konseri

Son zamanların en çok konuşulan ismi Edis Görgülü, muhteşem şovları ve özel repertuvarı ile izleyenlere unutulmaz bir gece yaşatacak. Tarih: 22 Aralık 2021 Saat:16.00 Yer: Galataport İstanbul Biletler www.passo.com.tr adresinde satılmaktadır.

Yüzyüzeyken Konuşuruz  Konseri afiş

Yüzyüzeyken Konuşuruz Konseri

Türkiye’de bu yıl ikincisini düzenlediğimiz eğlenceli konsepti, sunduğu nitelikli içerikleriyle; Christmas Market 17 – 26 Aralık tarihleri arasında Galataport İstanbul’da! Yüzyüzeyken Konuşuruz, konseri 25 Aralık Cumartesi günü Galataport sahnesinde sevenleriyle buluşuyor. Tarih: 25 Aralık 2021 Saat:18.00 Yer: Galataport İstanbul Biletinizi www.passo.com.tr adresinden satın alabilirsiniz.